PROGRAM TEATRU

Programul Teatrului Dramatic Fani Tardini
   

Program

URMEAZĂ:

26.01.2018 – STEAUA FĂRĂ NUME (spectacol de licență al studenților Facultății de Arte din cadrul Universității Dunărea de Jos Galați)

Regia: Florin Toma şi Radu-Andrei Horghidan

Distributia: Theodor Crețu, Andrei Călina, Sergiu Făinărea / Laurențiu Lungu, Aurelian Gheorghe, Daniela Năpârlică / Nicoleta Miron, Laura Tulac, Silviu Dobre / Sergiu Făinărea, Viorica Bulgac / Valeria Taban, Paul Nedelcuță / Aurelian Gheorghe, Edgar Bunea

Pentru relaţii: telefon 0758.089.994, 0758.049.850
Afla detalii

PROGRAM COMPLET TEATRU:

26.01.2018 – STEAUA FĂRĂ NUME (spectacol de licență al studenților Facultății de Arte din cadrul Universității Dunărea de Jos Galați)

Regia: Florin Toma şi Radu-Andrei Horghidan

Distributia: Theodor Crețu, Andrei Călina, Sergiu Făinărea / Laurențiu Lungu, Aurelian Gheorghe, Daniela Năpârlică / Nicoleta Miron, Laura Tulac, Silviu Dobre / Sergiu Făinărea, Viorica Bulgac / Valeria Taban, Paul Nedelcuță / Aurelian Gheorghe, Edgar Bunea

Afla detalii

27.01.2018 – CELE TREI GRAȚII (premieră)

Regia: Eugen Făt

Distribuţia: Liliana Lupan, Svetlana Friptu, Carmen Albu, Dan Căpăţână şi copiii Sarah Bivol, Alexandra David, Alexandra Suchoverschi

Afla detalii

28.01.2018 – CELE TREI GRAȚII (premieră)

Regia: Eugen Făt

Distribuţia: Liliana Lupan, Svetlana Friptu, Carmen Albu, Dan Căpăţână şi copiii Sarah Bivol, Alexandra David, Alexandra Suchoverschi

Afla detalii

2.02.2018 - CELE TREI GRAȚII

Regia: Eugen Făt

Distribuţia: Liliana Lupan, Svetlana Friptu, Carmen Albu, Dan Căpăţână şi copiii Sarah Bivol, Alexandra David, Alexandra Suchoverschi

Afla detalii

3.02.2018 - VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ

Regia: Eugen Gyemant
Distribuţia: Carmen Albu, Vlad Volf, Oana Mogoș, Cristina Uja-Neagu, Tamara Constantinescu, Ștefan Forir, Vasile Dănilă, Flavia Călin, Elena Anghel, Radu Horghidan, Ciprian Brașoveanu, Ionuț Moldoveanu, Dan Căpățână, Răzvan Clopoțel, Aureliu Bâtcă, Cristian Gheorghe, Vlad Ajder

Afla detalii Cumpara bilete online

4.02.2018 – ÎMBLÂNZIREA SCORPIEI

de William Shakespeare
Regia artistică: Ion Sapdaru

Distributia: Oana Preda Gheorghe, Cristian Gheorghe, Oana Mogoş, Lucian Pînzaru, Ciprian Braşoveanu, Florin Toma, Aureliu Bâtcă, Svetlana Friptu, Gheorghe V. Gheorghe, Carmen Albu, Ana Maria Ciucanu, Ion Moldoveanu, Răzvan Clopoţel, Ştefan Forir, Vlad Ajder, Lică Dănilă, George Breabăn, Bogdan Culeaşcă, Virgil Tăbuş, Elena Scaleţchi, Irina Bozianu, Ion Anghel

Sala Mare

Afla detalii Cumpara bilete online

9.02.2018 - PRIVACY SETTINGS

Scenariul: creație colectivă
Text și regie: Horghidan Radu-Andrei
Scenografie: Turcu Monica
Coregrafie: Elena Anghel
Distribuția: Vlad Matei AjderIonut Alexandru MoldoveanuElena GhineaElena AnghelMogos OanaRazvan Clopotel și Stefan Aleksandru Forir


10.02.2018 – PUȘLAMAUA DE LA ETAJUL 13

Distribuţia: Petronela Buda, Gheorghe V. Gheorghe, Veronica Păpuşă, Petrica Păpuşă, Svetlana Friptu, Ana-Maria Ciucanu, Aurel Bâtcă, George Breabăn

Regia: Vili Perveli Nikolov

Sala Mare

Afla detalii Cumpara bilete online

11.02.2018 – CABINIERUL

Regia artistică: Cătălin Vasiliu
Distributia: Vlad Vasiliu, Stelian Stancu, Gheorghe V. Gheorghe, Liliana Lupan, Oana Preda, Petre Păpuşă, Elena Daniela Ghinea
Durată: 1h 50 min

Afla detalii Cumpara bilete online

16.02 - PELICANUL

Regia artistică: Cătălin Vasiliu

Distribuţia: Ana Maria Ciucanu, Ciprian Brașoveanu, Flavia Călin, Ştefan Forir, Liliana Lupan

Afla detalii Cumpara bilete online

17.02 - EDWARD GANT de Anthony Nielsen (Premieră)


18.02 - EDWARD GANT de Anthony Nielsen (Premieră)


23.02 - FAT PIG

de Neil LaBute
Regia: Laura Moldovan
Distributia: Oana Mogoș, Ciprian Brașoveanu, Flavia Călin, Vlad Volf

Sala Studio

Afla detalii Cumpara bilete online

24.02 - EDWARD GANT de Anthony Nielsen


25.02 - METODA

de Jordi Galceran
Regia artistică: Adi ICLENZAN
Distributia: Florin Toma, Oana Mogoș, Radu Horghidan, Vlad Ajder
Sala Mare

Durată: 2 h 20 min (fără pauză)

Afla detalii Cumpara bilete online
Distribuie:
26.01.2018  – STEAUA FĂRĂ NUME (spectacol de licență al studenților Facultății de Arte din cadrul Universității Dunărea de Jos Galați)
26 Ian, 2018 26.01.2018 – STEAUA FĂRĂ NUME (spectacol de licență al studenților Facultății de Arte din cadrul Universității Dunărea de Jos Galați)

Regia: Florin Toma şi Radu-Andrei Horghidan

Distributia: Theodor Crețu, Andrei Călina, Sergiu Făinărea / Laurențiu Lungu, Aurelian Gheorghe, Daniela Năpârlică / Nicoleta Miron, Laura Tulac, Silviu Dobre / Sergiu Făinărea, Viorica Bulgac / Valeria Taban, Paul Nedelcuță / Aurelian Gheorghe, Edgar Bunea

Credem ca, fara indoiala, numele acestei mari actrite care a marcat intr-un mod evident inceputurile teatrului in urbea noastra merita cu prisosinta locul cel mai privilegiat in constiinta culturala pe care Teatrul Dramatic este dator sa o pastreze vie.

newsletter

Galati,Strada Domneasca, nr. 59,

0236 412745

Real Time Web Analytics